Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunlerı Derneği

Tarihçemiz

Derneğimizin kuruluş çalışmaları eski başkanlarımızdan Ufuk Güneş ile elim bir trafik kazsında kaybettiğimiz rahmetli Mesut Karaca ve arkadaşlarının 1978 yılında yoğun uğraşları sonucunda filizlendi. İlk genişletilmiş toplantı otuz arkadaşımızın ve okul müdürümüzün katılıyla Vidinli Otel'de yapıldı. Bu toplanıda alınan kararlar doğrultusunda okulumuz kuruluş yıldönümü olan 8 Aralık 1978 cuma günü Hürriyet gazetesinin Türkiye baskısında aşağıdaki ilan verildi.      

Samsun Maarif Kolejliler ve Samsun Anadolu Liseliler.Kuruluş hazırlıkları içinde olan derneğimizin faaliyetlerinden sizleri haberdar edebilmek için yazmanız dileği ile :  Adınız / Soyadınız / Adresiniz / Telefon Numaranız / Mesleğiniz  82131 No.lu telekse de bildirebilirsiniz.8 Aralık Cuma öğle yemeğinde sizleri de aramızda görmek temennisiyle.Kurucu Heyet Adına Ufuk Güneş Samsun Anadolu Lisesi Müdür Muavini      Bu ilanın yayınlanmasından sonra birçok arkadaşımızdan gelen bu adres ve mektuplar sonucu temel oluşturuldu.      

Kuruluş amaçlarıuna uygun bir dernek olması, üyelerimize ve okulumuza en iyi hizmeti verebilmesi düşüncesiyle 1985 yılına dek 8 Aralık kutlamalarını ve çeşitli özel toplantılarla mezunlarımızın birbirlerine kaynaşmasını sağladı.     Derneğimizin, mezunlarımızdan Erol Acarsoy, Ercüment Ulusoy, Nihat Batur, Harun Balcıoğlu, Servet Baskan, Ufuk Güneş, Tarık Akar ve Fatih Köksal'ın kurucu üye olarak başvurmaları üzerine 8 Şubat 1985 tarihinde resmen kuruldu.

İlk yönetim kurulu, rahmetle andığımız Erol Acarsoy başkanlığında Ercüment Ulusoy, Nihat Batur, Harun Balcıoğlu, Servet Baskan, Ufuk Güneş, Tarık Akar, Fatih Köksal ve Mehmet Ali Saka'dan oluştu.